Kommenteeri

Toimunud üritused

Kliki pealkirjale "Toimunud üritused", et näha Sisevete Saatkonnas aset leidnud üritusi!
 • T 25.04 ja N 27.04 kell 7.30-11.00 TUDENGIPUDER

  Alusta festivalipäeva kosutava hommikupudruga Emajõel - pärast Looduslodja linnulauluretke on kõigile huvilistele Sisevete Saatkonnas avatud tudengibufee klassikaliste hommikusöökidega. Lisaks võimalus hingata värsket kevadõhku ning teha karastav kümblus Emajões :)

  Putru saab teisipäeval ja neljapäeval (25. ja 27.04) kell 7:30-11:00.
  Hommikusöögibufee maksumus 2,5€.

  PS! Arveldamine ainult sularahas!

  Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Kevad 2017 kavva. Vaata lähemaltwww.studentdays.ee.


  • N 27.04 kell 19 Folgiklubi – külas Janne Suits
  Janne Suits mängib hiiukannelt, viiulit, nuppviiulit ja veel mõndagi pilli. Aina tutvustab hiiukannelt, korraldades õppepäevi ja laagreid ning pärimuslikke laulumänge, mis on osutunud olema iseäranis meeltmööda lastele. Janne on sage tantsuklubide pillimängija, tihti koos lõõtsakapten Kristi Kooliga.

  Tema magistritöö "The Reconstruction of Talharpa playing technique and tradition" analüüsib hiiukandle/talharpa kohta varem ilmunud materjale - uurimusi, salvestusi, esitusi, noodistus ja pakub lahendusi selle pilli mängimiseks tänapäeval.

  Janne Suits on varahoidja - Pärimusmuusika Keskuse teabekogu juhataja.

  Kontserdiosas ongi võimalik kuulata Jannet koos Kristi Kooliga , mängib duo Suits&Kool - http://suitsjakool.ee/


  PÄÄSUD 5/4

  • P 07.05 kell 12 Perehommik Annikaga – külas Sandra Vabarna

  Sandra Vabarna on üks tuntuimaid eesti folkmuusikuid, kes üldsusele peamiselt tuttav koosseisudest Trad.Attack!, Paabel ja Ro:Toro. Tegemist on andeka artistiga, kes suudab publikut võluda nii enda hääle kui ka erinevate instrumentide valdamisega – olgu tegemist torupilli, parmupilli või erinevate vilepillidega. Torupilli mängimist alustas Sandra näiteks juba 13-aastaselt ning teeb seda siiani lummates enda kuulajaid nii Eesti- kui välismaal.

  Annika Mändmaa on läbi laulu ja tantsu pakkunud haaravaid hetki ETV lastesaates "Lastetuba". Alates septembrist on ta aga oma huvitavate külalistega tantsutanud peresid kord kuus ainulaadsel veesõidukil Emajõel, Tartus.

  *Sisevete saatkond asub erilises paigas - paadis, Emajõel, Vabaduse pst 5, Tartu.

  Perehommik on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ellu kutsutud kord kuus toimuv üritustesari peredele, mille raames saab mõnusas õhkkonnas pere seltsis taaselustada vanavanematelt päritud traditsioone ja kombeid.


  Pääs 5€
 • K 29.märts kell 18

Kalevipoja kuju juures Emajõel tegutsevas Sisevete Saatkonnas toimub 29. märtsil kell 18 kohtumisõhtu «Tuhast tõusnud Tartu». Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin mälestab koos arheoloogi Ain Mäesalu ja kunstiajaloolase Enriko Talvistuga hävingut, mille tõi kaasa Tartu suurpommitamine märtsis 1944, ja juhib sel puhul mõttelist jalutuskäiku läbi linna ajaloo.

Kõikides Tartu hävingutes hukkunuid mälestatakse koosviibimise lõpus jõele saadetud küünaldega.

Kohtumisõhtule lisab vahepalu noor, andekas ja omanäoline Läti harfimängija Elizabeta Lāce. «Elizabeta põimib kaasaegset harfimängu muistse, tänaseks peaaegu kadunud liivi keeles laulmisega, tuues meile mälestusi ajast, mil Tartu kuulus Liivimaa koosseisu,» lisas Ehin.

Pikemast harfikontserdist on võimalik osa saada kohtumisõhtu lõpus algusega umbes kell 21. 30.

Sissepääs prii

 • P 02. aprill kell 12

Villu Talsi on noor eesti muusik, kes on rahvale hästi tuntud ansamblist Curly Strings. Tegu on noore andeka muusikuga, kes on nii suurepärane mandoliinimängija kui ka laulja. Lisaks Curly Stringsile on Villul ilmunud 2016. aastal ühine plaat koos Martin Mülleriga, kuhu on kokku koondatud kunagisest külapillimehest Julius Sepast inspireeritud muusikapalad.

Annika Mändmaa on läbi laulu ja tantsu pakkunud haaravaid hetki ETV lastesaates "Lastetuba". Alates septembrist on ta aga oma huvitavate külalistega tantsutanud peresid kord kuus ainulaadsel veesõidukil Emajõel, Tartus.

*Sisevete saatkond asub erilises paigas - paadis, Emajõel, Vabaduse pst 5, Tartu.

Perehommik on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ellu kutsutud kord kuus toimuv üritustesari peredele, mille raames saab mõnusas õhkkonnas pere seltsis taaselustada vanavanematelt päritud traditsioone ja kombeid.

Pääs 5 €
 • R 17.03 kell 20

Reinis Young on Riiast pärit reisiv kitarrist, kes on oma kitarrimänguga võlunud inimesi terves Euroopas ja kaugemalgi. Kasutades erinevaid tehnikaid, võlub Reinis kuulajaid oma kirjutatud lugudega.
Lugusid hakkas ta kirjutama oma hääletusretkedel Euroopas ja Aasias, hiljem on ta leidnud tee suurematele lavadele ja andnud mitmeid kontserte välismaal. Reinis on öelnud, et tema kirg on muusika ja reisimine. Samuti ei ole tema jaoks oluline, kas ta mängib täissaalile või on publiku hulgas vaid paar inimest – oluline on end muusika kaudu väljendada ja sellest rõõmu tunda.
Reinis Young on välja andnud neli albumit – Plika ģitāra (2013), Draugu orķestris (2015), Gaišs (2016) and Tumšs (2017). Kolm esimest on sooloalbumid, viimase albumi andis ta välja Reinis Young Trioga.

Inglise keelse kirjelduse alt leiab tutvustavaid videoid ja linke.

*Kontsert on ilma piletita, kuid annetused muusiku toetuseks on lahkesti oodatud!

                 ****** 
Description (Eng)

Reinis Young is a travelling guitar player from Riga, Latvia who has played all around Europe and elsewhere for years sharing his exceptional guitar skills and original songs using different kinds of guitar playing techniques - including tapping, percussive, and finger-picking.

Reinis started to compose in times when he was busking and hitchhiking around Europe and Asia. Later on he has started to play more official concerts and since then have been touring all around Europe and New Zealand. He states: ''Music and traveling is my passion. I feel extremely happy to express my emotions throw music to any audience - it doesn't matter if it's a full concert hall or few people in a cafe.''

Reinis Young has released four solo albums - Plika ģitāra (2013), Draugu orķestris (2015), Gaišs (2016) and Tumšs (2017). The last album was released together with his band Reinis Young Trio.

*Concert is free of charge, but donations are welcomed!

Video

https://www.youtube.com/watch?v=Du0M7fHZxRo

https://youtube.com/watch?v=TF4bD_k-Cnw


Links

Facebook page https://www.facebook.com/reinis.jaunais

Facebook event https://www.facebook.com/events/1122312537894909/

Bandcamp https://reinisyoung.bandcamp.com/

Soundcloud https://soundcloud.com/reinis-young

 • N 23.03 kell 19

Lõõtsamängijad Toomas ja Meel elavad Setomaal Nedsaja külas. Nad on andnud kontserte ja sisustanud peoõhtuid kõikjal Eestis ning tutvustanud Eesti pillilugusid ja tantse ka Prantsusmaal, Saksamaal, Lätis, Venemaal, Udmurdimaal, Mordvamaal ja Tatarimaal.
Meel ja Toomas on koos pilli mänginud juba 14 aastat ja mõlemaid on korduvalt valitud Seto Kuningriigi parimaks pillimeheks!

Pääsud 5/4


11. detsembril kl 16:00
12., 13. ja 14. detsembril kl 9:00, 11:30 ja 14:00

Tulge kogu klassiga Emajõe jõekohvikusse jõulumeeleolu looma!
Pärimuslikud laulud ja pillilood Annika Mändmaa (tuttav ka ETV lastetoast) ja Karoliina Kreintaali esituses. Lisaks veel mängud, mida mängiti Eesti taludes just jõulude ajal. Kõik on oodatud kaasa lööma! Pärast kontserti on kohviku II korrusel avatud rahvamängude seiklusrada: kukepoks, vägikaika vedamine, täpsusvisked jpm.
Kombe kohaselt on ka õled tuppa toodud.

Ürituse pikkus u 1,5 tundi.
Pilet 6€
Registreerimine ja info: info@lodi.ee

P 04.12 Perehommik Annikaga kell 12

4. detsembril kell 12 on Annika endale külla kutsunud armastatud laulja ja viiuldaja Eeva Talsi. Ka jõulukuul saab koos perega kõik häälepaelad ja rõõmsad tujud valla lasta. Annika Mändmaa on läbi laulu ja tantsu pakkunud haaravaid hetki ETV lastesaates "Lastetuba". Alates septembrist on ta aga oma huvitavate külalistega tantsutanud peresid kord kuus ainulaadsel veesõidukil Emajõel, Tartus.


P 04.12 Ettekanne laevaehitusest Keenias/Ship-building in Kenya

Pühapäeval, 4. detsembril kell 16 räägib noor ilmarändurist leedukas Theodoras Aafrikas Keenias toimuvast laevaehitusest ja ümber Aafrika purjetamise plaanist. Theo on 5 aastat koos sõpradega ehitanud Keenias 22 m pikkust 2-mastilist purjelaeva nimega Musafir. Nüüd võtavad nad hoogu, et hakata ümber musta mandri seilama. Theo räägib head inglise keelt (aga ka jaapani jm huvitavaid keeli), vajadusel saame ka tõlkida. Seiklejad, tulge kohale, võib-olla saate kaupa teha, et tulevikus mõni ots kaasa purjetada :)
Filmijuppi laeva veeskamisest näeb siit: https://www.indiegogo.com/projects/musafir--2#/.
Projekti koduleht: musafir.org. 
Sissepääs prii!

On this Sunday December 4th at 4 pm a young traveller Theodoras from Lithuania talks about ship-building in Kenya and sailing plans around Africa. For past 5 years, Theo and his friends have been building a sailing ship "Musafir" that is 22 meter long and has 2 masts. Now they are planning a trip around Africa. Theo speaks good English (also Japanese and other interesting languages), translation is available upon request. All adventurers are welcome!
Video about Musafir: https://www.indiegogo.com/projects/musafir--2#/ 
Website: musafir.org
Entrance is free of charge!

N 01.12 Sinitrii debüütalbumi „Sfäärid” plaadiesitluskontsert


Veel selle aasta sees näeb ilmavalgust Sinitrii esimene album „Sfäärid”, mille esitluskontserdid toimuvad novembri lõpus ja detsembri alguses neljas Eesti linnas: Viljandis, Tallinnas, Tartus ja Pärnus.
Sinitriis kohtuvad eesti pärimusmuusikas tuntud viiul, kannel ja hiiu kannel Šveitsi päritolu pilli hangiga ning nendest kooskõladest tekib rikkalike ülemhelidega kõlamaastik. Autoriplaat „Sfäärid” on kolme muusiku pooleteise aasta jooksul valminud looming, mida nüüd on hea meel kuulajaga jagada.

Kontserdid toimuvad:
29.nov Viljandi, JASM, Jakobsoni 18, kell 21.00
30.nov Tallinn, Piip ja Tuut Mängumaja, Toom-Kooli 13, kell 20.00
01.dets Tartu, Sisevete Saatkond, Vabaduse pst, kell 20.00
02.dets Pärnu, Pakendivaba pood Paljas Pala, Kuninga 3a, kell 20.00

Sinitrii:
Cathy Sommer – viiul, hiiu kannel
Eva Väljaots – kannel, hiiu kannel
Johannes Ahun – hang, hiiu kannel

Piletihind 5eur
*Viljandis 5/3eur
Piletid saadaval kohapeal, sularahas.N 24.11 Folgiklubi kell 19. Külas Marko ja Cätlin Mägi ning Karoliina Kreintaal

Rahvamuusika ei sõltu pillist. Nagu hea muusika üldse. Ent küllap mõnel võib siiski tekkida küsimus, et kas just saksofonil...?
Cätlini torupill, parmupill, flöödid ja viled kindlasti lisavad pärimuslikkust ja tulemuseks on ootamatu miks kõladest, mis on korraga jazzilik, rahvalik, tantsuline ja põnev kuulata. Ja siis astub sekka veel Karoliina Kreintaal.
Pääsud 5/4

N 17.11 Trio Romansid esitleb plaati ROMANSID!
Ruslan Trochynskyi, Andre Maaker, Juhan Suits - jazz- ja folgimaastiku salaromantikute spontaansest koosmängimisest koduse Viljandi Rohelise maja kohvikus kasvas idee tuua kuuljateni laulud, mida mehed seni salaja mänginud või lapsepõlvelemmikutele kaasa laulnud.
Kevadisel debüüdil võeti uut kooslust niivõrd hästi vastu, et "publiku tungival soovil" suundusid Ruslan, Andre ja Juss Andre Tuhalaane stuudiosse ning mängisid kogu loomingu salvestusmasinasse. Plaadile jõudnud tuntud romansid on saanud muusikute loomusele vastavalt interpreteeritud, pakutakse nii äratundmis- kui väikese vimkaga üllatuselamusi.

Ukraina romansid on eesti keelde pannud Anzori Barkalaja, prantsuskeelse loo tõlkis Juhan. Lairka Photography tehtud fotod Viljandi vaieldamatult kõige romantilisemas kohas - järvevaatega tamme all - võtsid kujundaja Epp Barkalaja käe all maalilise kuju.

CD ROMANSID on ilus plaat nii seest kui väljast!


 L 12.11 Läti–Soome rahvamuusika ansambel PerkHell kell 11. Kontsert on tasuta!

Läti-soome rahvalauluduett PerkHell (Zane Perkone (LV) ja Minttu Hellsten (FIN)) panevad Tartu kõlama oma lauludega, mis viivad teid Läti avaratele aasadele, Soome kõrgetele kaljudele, panevad teid tundma merehingust, kuulma metsamühinat ja talvetuult. Rahu vaheldub rõõmuga, laulud mängudega, kevad sügisega ja mandoliin kandlega. Neiud kohtusid ja hakkasid koos musitseerima Sibeliuse akadeemias Global Music magistrantuuris õppides.

P 13.11 Läti nädala üritus kell 17

P 06.11 kell 12 Perehommik Annikaga
Sel korral tantsutab ja laulutab Annika kõiki peresid ja lapsi koos trubaduur-fantasist Silver Sepaga. Annika Mändmaa on armastatud ja oodatud mängukaaslane ETV lastesaatest "Lastetuba". Tulemas on lõbusad hommikud veel ka teiste põnevate sõpradega nagu laulja ja viiuldaja Eeva Talsi.
Pilet: 5€, saadaval Piletilevis ja kohapeal!
Perehommik Annikaga on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ellu kutsutud kord kuus toimuv üritustesari peredele, mille raames saab mõnusas õhkkonnas pere seltsis taaselustada vanavanematelt päritud traditsioone ja kombeid. www.folk.ee. 

N 3.11 kell 18 Meditatiivne mõtluskontsert: Irje karjus ja Meelika Hainsoo, piletid Piletilevis! Mõtluskontserdi Meelekeeled eesmärk on tutvustada üha urbaniseeruvas ja digitaliseeruvas keskkonnas elavatele eestimaalastele rahvaluulet ja looduspärimust neid kõnetaval ja arusaadaval moel. Kuulajatele lähenetakse läbi nende enda meeleseisundite, tuues heli, visuaalse pildi ja sõnadega teadvuse tasandile alateadvuse sõnumid ehk looduse tajumise ürgfenomenid. Eestimaa taimeteadmised saavad sügavalt individualiseeritud kuju, mis äratavad kuulajas huvi looduse ja inimese sünergia tugevdamise vastu Kontserdis on ühendatud regilaulud Meelika Hainsoo esituses ja loodus- ning taimetarkused Irje Karjuse (Metsamoori) esituses.
 
N 27.10 kell 19 Tartu Folgiklubi 
R 21.10 kell 21 Tantsuõhtu, avatud kõigile! Pilet 3/2(Facebooki osalejad)€
K 07.10 kell 17 Tartu kaasava eelarve avatud arutelu "Milline idee on Tartule parim?", kus tutvustati kõiki sel aastal hääletusel olevaid ideid!  
P 06.11 kell 12 Perehommik Annikaga, külaliseks bändzomees Karl Laanekask
R 2.sept kell 20:00-5:00 Õõdisko: Lõpp   Disco Tallinn/Õnne 14. Suvehooaja viimane suur tantsupidu Emajõel. DJd Tom Lilienthal (Disco Tallinn) Ants Siim (Õnne 14) Villu Päärt (Õnne 14) Matis

P 4. sept kell 12:00-14:00 Perehommik Annikaga - külaliseks Karoliina Kreintaal

22.-28.august oli õhtuti avatud Väike Vine veinibaar 
24.august kell 20 vennad Timmermansid - Mandigma! 
L 30.juulil kell 21 Swingipidu Emajõelinnas toimuvale swingipeole oodati kõik huvilisi, kes tunnevad tõmmet hea swingmuusika vastu. Peo alguses toimus sissejuhatav õpituba, kus näidati ette kõige populaarsema swingtantsu Lindy Hopi esimesed sammud. Korraldaja Tantsuklubi Tartu Swing.
L 2. augustil kell 21 Öödisko 
L 9.juulil kell 20 Emajõe Kitarrifestival - üles astusid Saksa, Austraalia ja Läti muusikud Sisevete Saatkond kutsus kõiki kitarrimuusikasõpru kuulama kitarrivirtuoose Saksamaalt, Austraaliast ja Lätist.
Üles astuvad:
Ansambel "Kuson Saksapoiss" koosseisus Chris Farnaby ja Richard Holzmann. Noored muusikud viisid kuulajad muusikalisele reisile läbi erinevate žanrite.

Fingerstyle vanameister Peter Pik Austraaliast. Vaata videot! 
Peter Pik on hinnatud fingerstyle kitarrist, kes on andud kontserte kogu maailmas ja loomulikult teinud koostööd ka Tommy Emmanueli endaga. Esitab laia repertuaari tuntud pop-lugudest, jazzi, blues'i ja omaloominguni. Peter on Läti juurtega ja seikleb oma vanemate nooruspõlveradadel. Teda saadab andekas noor Läti kitarrist Reinis Jaunais, keda kontserdil ka kuulda saab.

R 01.07 kell 20:00 Õõdisko: sõprade eri
Suur suvine pidu Emajõel.
Oma lemmikmuusikat valisid endale ja sõpradele: Helena Teemets, Lyd, Andero Nimmer, Ants Siim (Õnne 14), Jaak Järvekülg, Kristjan Siim, Matis, Villu Päärt (Õnne 14)
 
R 1. juulil kell 14.00-19.00 Uurimispäev "Kuidas elad, Emajõgi?" - Tartu Loodusfestivali raames. Igaüks sai ise uurida, kust Emajõgi algab ja kus lõpeb, kui pikk ja lai ta on, kui kiiresti voolab, kui hästi või halvasti läbi paistab, kui soe või külm on vesi jões.  Tutvusime jões ja kaldal elavate taimedega, traalisime veest väikesi elukaid ning üritasime neist ja nende elukommetest sotti saada. Kell 17.00-18.00 rääkisid kalauurijad Meelis Tambets ja Mart Thalfeldt, kas Emajõe kalad on õnnelikud, mida nemad teevad ning mida teised teha saaks, et kalad oleksid veel õnnelikumadiT 24.05 kell 20 ESTBEL kontsert

P 22.mai kell 18 SuveSalsa Tantsustuudio Latin Passion koostöös Emajõe Lodjaseltsiga kutsub Sind rõõmuga vabaõhu tantsupühapäevadele.  
L 21. mai kell 18 Õõdisko: vilistlaste eri onu Bellaga
R 20. mai kell 21 Haigla PiduN 19.05 kell 21 Indiefesti avapidu - vaata ka Delfi galeriid: Sumin sisevete saatkonnas ehk Tartu Indiefesti esimene õhtu kostitas eriti mõnusa õhustikuga  Tartu Indiefest tuli taas ning sai hoo sisse mõnusa avapeoga Tartu kesklinna "pargitud" paadil nimega Sisevete Saatkond!  
Avapeol astusid üles läbi ja lõhki Tartu meeleoluga Maria Stuart, indie-pop-rock bänd Jelly Rue, lõunanaabrite süntroki bänd The Citizens LV ja Saaremaa kadakate vahelt sirgunud progressiivset džässi viljelev instrumentaalbänd The Werg.  

R 06.05 kell 18 Emadepäevakontsert kogu perele "Ise Ilutegija" - uhiuue päimusmuusika plaadi esitlus! Annika Mändmaa ja laululapsed esitasid rahvalaule ning mängisid endameisterdatud pillidel.
 
K, 20.04 kell 20 David Blair (laulja ja laulukirjutaja Kanadast) ja Reinis Jaunais (kitarrikunstnik Lätist)

P, 17.04 kell 19 Jalmar Vabarna sooloalbumi "Minapilt" esitluskontsert,

N, 14.04 kell 18 Kalakool - latika suitsutamine Aprillis-mais rändavad latikad karja kaupa Sisevete Saatkonnast mööda, nad on teel Peipsist Alam-Pedja luhtade vanajõgedesse kudema. Need latikad on suured ja rasvased, kaaluvad vähemalt 1.5 kg. Praegu on õige aeg õppida, kuidas latikat puhastada, suitsutamiseks ette valmistada, ära suitsutada ja pärast koos sõprade ja väikese õllega ära süüa. Kutselised kalurid varustavad meid elusa latikaga, võtame kala puhastamiseks otse sumbast. Ja kalurid õpetavad ka suitsutamist, sest nad on selles vaieldamatult kõige osavamad. Nende sumbast saavad soovijad elus kala endale ka muul ajal osta. Õpituba kestab vähemalt 2 h, liituda saab seni, kuni kala jätkub. Üksi või koos sõpradega ühe kala puhastamine ja suitsutamine maksab 10€. Süüa võib kohapeal ja võib ka kaasa võtta. Täiendav teave ja registeerimine info@lodi.ee, 55599100.

T 12.04 Pirukatädi Loori kokakool vol 3 - LEERILAUD

R 08.04 kell 19 J-P Piirainen, noor andekas soolokitarrist Joensuust
 

K 06.04 kell 19 Ruslan Trochynskyi, Andre Maaker, Juhan Suits - ROMANSID!


N 10.03 kell 19 Lepaseree plaadiesitluskontsert "Väräjän"
 
N 03.03.2016 kell 19 raamatuesitlus - Sabine Burger: "raamat “Laulan laevatäie” on poeetiline ja isiklik fotoraamat eesti laulukultuurist. Mina pildistasin ja vaatasin eesti kultuuri väljastpoolt tulnud šveitslase vaatenurgast, kuid tekstid on loodud eestlase sisemisest perspektiivist, need kirjutasid Lauri Sommer, Valdur Mikita, Eero Raun, Kristiina Ehin ja Ly Seppel"

K 02.03.2016 kell 19 Kandletrio Soon/Piho/Lepasson kontsert
Sellelt lingilt saate meie muusikat kuulata, siis on ettekujutus, mida me täpsemalt teeme :)
https://soundcloud.com/trio-soon-piho-lepasson

T 01.03.2016 Pirukatädi Loori kokakool vol2 - LIHAVÕTTED
T 02.02.2016 Pirukatädi Loori kokakool - VASTLAD
P 24.01.2016 Uisukohvik hokimatshi ja jääkarusselliga;  


R 22.01.2016 õhtusel kontserdil astusid üles noored andekad muusikud -
Kulno Malva - akordion
Sakarias Jaan Leppik - laul
Karl Laanekask - viiekeelne bandžo Kõik nad õpivad pärimusmuusika magistrantuuris ja igaüks astus üles oma 30-minutilise erialakavaga.

VARJUTEATRIETENDUS "JÕULUMÄNG" 7., 8. ja 9.12


LÄTI NÄDALA LÕPUKONTSERT 14.11 astusid Sisevete Saatkonnas üles Läti noor kitarrivirtuoos Reinis Jaunais koos Draugu orkestriga. Kontsert toimus Läti nädala raames, korraldaja Tartu Läti selts.

TSIKLIRÄNNURAAMATU ESITLUS K 11.11
Kolmap, 11.11 kell 19 esitlesid Kariina Tshursin ja Margus Sootla jõekohvikus oma tsiklirännuraamatut "Ühel teljel ümber planeedi". Kuulasime lugusid, vaatasime slaide ja filmilõike.


TUDENGIKOHVIK EMAJÕEL 13.okt- L 17.okt õhtuti.  Sügispäevade raames avas jõekohvik Sisevete Saatkond uksed praegustele ja endistele tudengitele. Pakkusime kuumi ja külmi jooke ning põnevaid elamusi-kogemusi.  
Teisipäeva, 13.okt õhtul tutvustasid kõhutantsu särtsakad tantsijad klubist Fakesnake. Kolmapäeva 14.okt õhtul sai oma võistkonna ajurammu proovile panna mälumängul.
Neljapäeva 15.okt õhtul viisid lõbusad lõõtsakuningad eesotsas laevakapten Toomas Oksaga meid rändama soolastesse meremehelugudesse
Reede 16.okt õhtul sai proovida salsat ja keerulisema nimega ent sama muretuid ja hoogsaid ladina tantse stuudio Latin Passion juhendajate käe all.
Laupäeva 17.okt öösel ootas teid vanakooli muusika pidu Õnne 14 oma tuntud headuses!

10.-12.juuli 2015 oli Sisevete Saatkond Hansapäevade Jõelinna lava, kus kolme päeva vältel toimusid erinevad vahvad kontserdid.  

Sisevete Saatkonna programm Tartu Hansapäevadel:
Reede, 10.juuli
20:00 avatud kala- ja jäätisekohvik kuni külalisi jätkub  
21:30 Hansalodja muusikaretk (kestus 1.5 h, piletid Piletilevis ja kohapeal, 12/8€)  
22:00 Raadio Elmari tantsuõhtu katusetrrassil
Laupäev, 11.juuli   
10:00 avatud kala- ja jäätisekohvik kuni külalisi jätkub
11:00-18:00 lodjamudelite meisterdamine  
11, 12, 14, 16, 17, 18 hansalodja tunnireisid (piletid kohapeal, 5/3€)  
13, 15, 19 Rändteater Vaba Vanker lodjaretkel - "Eestlaste muistne lugu" (piletid kohapeal, 10/8/5€), 11:30-18:30 viikingilaevaretked igal pooltunnil (piletid kohapel, 5/3€)  
21:30 Hansalodja muusikaretk (kestus 1.5 h, piletid Piletilevis ja kohapeal, 12/8€)
A. Le Coqi Jõelaval (Sisevete Saatkonna katuseterrass)  
14:00 Lõõtsavägilased    
17:00 Innersound    
20:00 Lenna Unplugged    
22:00 Kristjan Priks ja Toomas Valk tantsuõhtu  

Pühapäev, 12.juuli  
10:00 avatud kala- ja jäätisekohvik kuni külalisi jätkub
11:00-18:00 lodjamudelite meisterdamine  
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 hansalodja tunnireisid (piletid kohapeal, 5/3€),  
11:30-18:30 viikingilaevaretked igal pooltunnil (piletid kohapel, 5/3€)  
A. Le Coqi Jõelaval (Sisevete Saatkonna katuseterrass)  
15:00 Triinu Taul, Anu Taul ja Tarmo Noormaa   17:30 Mari Kalkun 21:00 Galakontsert "Õhtu Tartus" -  laulavad Arno Tamm, Hannaliisa Uusma, Jarek Kasar, Laura Remmel ja Mari Kalkun, saateks suur noorteorkester „Reaalmažoor”
 
Hansapäevade kogu kava näeb aadressil http://www.hansapaevad.ee/kava/  
 

L 13.06 kell 18st Peninuki napsukoja käsitöösiidri esitlus,8., 9., 12. ja 15. juunil kell 17-19 Tartu linna kaasava eelarve aruteluseminarid


E 01.06 Lastekaitsepäeva õuesõppeprogrammid: looduslodja retked  "Kuidas elad, Emajõgi?" ja "Noored viikingid", kokku 10 klassile.L 23.05 einestasid Sisevete Saatkonnas Euroopa noorte raiemeistrivõistlustel osalejad, kokku 200 inimest. Rahvast jätkus nii alumise korruse klaassaali kui ka üles terrassile.
 
K 22.04 Tartu Ülikooli avatud seminar "Kogukonnad muutmas linnaruumi", Supilinna Päevade raames

L 28.02 esines Sisevete Saatkonnas Rootsi silmapaistvaim folkkitarrist Mattias Pérez koos omanimelise trioga,
kuhu kuuluvad peale tema veel Nina Pérez ja Mia Marin. Kohvik avatakse 18:00, kontsert algab 19:00.
Mattiast võib pidada Rootsi kõige aktiivsemaks pärimusmuusikuks. Algselt jazzi õppinud kitarrist leidis tee pärimusmuusikasse läbi vanade viiulimängijate ja tantsijate. Nüüd õpetab Mattias Ingesundi Muusikakõrgkoolis pärimusmuusika osakonnas kitarri ja ansamblimängu ning mängib enam kui viies erinevas koossseisus. Tema juures on tarkusi omandamas käinud ka Eestis tuntud pärimusmuusik Jalmar Vabarna.

13.jaan 2015 Villu Talsi ja pärimusmagistrid

 Pärimusmuusika ja helilooming tundub esmapilgul vastuolulise sõnapaarina, kuid järele mõeldes on iga pillimees helilooja. Hetkel, mil ta oma käega pilli keeled helisema paneb, loob muusik heli. Iseäranis sobib see pärimusmuusikule. Pärimusmuusika üheks tunnuseks on ju autori puudumine ja see annab muusika esitajale veelgi suurema iseseisvuse palaga ümber käimisel... või hoopiski mitte? Kontserdi esimeses pooles tulevad esmaettekandele Villu Talsi loodud sooloteosed mandoliinile ja kitarrile. Teises pooles esitavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika magistrantide ansambel nii traditsioonilist kui ka eksperimentaalsemat pärimusmuusikat.  
Villu Talsi - mandoliin, kitarr Leanne Barbo - kannel, parmupill, viled Liia Ringo - flööt Meelika Hainsoo - vokaal, viiul Juhan Uppin - lõõtspill

21.dets 2014 Ansambel Lepaseree pööripäevakontsert Emajõel. Lepaseree kutsus kõiki talvise pööripäeva hilisel pealelõunal Tartusse, Emajõel olevasse Jõekohvikusse, et nõnda vee ja maa piiril veeretada õhtusse aasta kõige lühem päev. Lauldes ja pilli mängides saadeti seljataha aasta pikim videvik ja tervitati looduskalendri uue ringkäigu algust - nüüdsest hakkab päike taas kukesammukese võrra kõrgemalt üle ilma vaatama...
Lepaseree peal kulgevad läbi aja ning ruumi kolm muusikut, igaühel neist seljataga isemoodi teekond. Koos libisetakse läbi regilaululaante ja rütmirabade, üle laulumängulagendike ning heliheinamaade. Meelika hoiab kurssi oma helge ja selge lauluhääle ning päritud lugude tarkuse toel, Kulno lükkab hoogu lauludest inspireeritud rütmide tuules ja Paul on valmis uuteks seiklusteks iga ettetuleva viisikäänaku taga. Astu ree peale, et ühes meiega kulgeda mööda päritud muusikamustreid ja veel avastamata helimaastikke!
Meelika Hainsoo – laul, hiiu kannel
Paul Daniel – akustiline kitarr, elektrikitarr
Kulno Malva – akordion, sansula, okarina, diatooniline lokulaud
R 19.12 Taisto Uuslail kontsert "Rõõm teeb tuld" koos Tarmo Mikussaare loodusfotodega.
Kõik on palutud ennejuhtumatule teekonnale - Rõõmu teekonnale, kus saavad üheks Taisto muusika ja Tarmo looduspildid. Kõik ühtseks sulandunud sümbioosis.

Tarmo kinni püütud looduse salailmad täiendavad muusikat Taisto peatselt ilmuvalt esikplaadilt "Rõõm teeb tuld". Taisto Uuslail - laul ja kitarr, soundcloud.com/taistouuslail Tarmo Mikussaar - loodusfotod www.fotosilm.pri.eedetsembris on toimunud mõned meeleolukad jõulupeod, laua taha jõulupraadi nautima mahtus 40 inimest
N 4.12 Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi toetuskontsert, kus astusid üles ringi segakoor ning Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd, Pahad Seemned ja Eterniit. Ühtlasi oli tegu ka publikurekordiga - Sisevete Saatkonna esimese korruse kontserdisaali mahtus 150 inimest!
N 16.10 Kalapäeva kalapüük Sisevete Saatkonnas. Õngitsemine algab kell 12. Värskendav õngitsemisepaus sügispäevade ekvaatori ja kalapäeva puhul! Kalapüügitarkust jagab vilunud õngemees, Eesti meister spinningupüügis Denis Manov. Kohapeal on proovimiseks olemas erinevad käsiõnged ja spinningud. Tulla võib ka oma varustusega. Õngitseda saab vähemalt kella 16-ni, aga võib ka edasi.  
N 16.10 Kalapäeva kalaköök Sisevete Saatkonnas. Õpituba algab kell 16.
Kuidas puhastada, grillida ja suitsutada Emajõest välja õngitsetud kala? Seda saad teada, kui osaled Kalapäeva Kalaköögis, mida juhendab Eesti meister fileerimises Denis Manov ning mis toimub kesklinnas otse Emajõel! Hiljem võimalus jääda ladinatantsude peole ja nautida enda valmistatud kala koos sissejuhatava õllega.
N 16.10  Ladinatantsud Sisevete Saatkonnas. Uksed avatakse kell 19. Nukral sügisel on just sobilik soojendada hinge ladina tantsudega! Tantsustuudio Latin Passion annab kõigile soovijatele tantsutunni ajavahemikus 20:30-21:30, peale mida on vaba põrand, kus kõigil võimalik edasi tantsida. Liikumisaasta puhul on kõik palutud tantsule!  
R 17.10 Iiri muusika sõpruskond Sisevete Saatkonnas.  Uksed avatakse kell 19. Kui ilm läheb jahedamaks, ega siis pidu läbi ole - tuleb lihtsalt hoogsamalt tantsida! Iiri muusika sõpruskond Tartus võlub erinevate vilede, bodhrani ehk trummi, iiri bouzouki, viiuli ja kitarri abil saali erinevaid iiri rahvaviise ja õpetab nende järgi ka tantsima. Liikumisaasta puhul on kõik palutud tantsule!  
L 18.10 Maailma tantsud  Sisevete Saatkonnas. Uksed avatakse kell 19. Võtame kokku nädala teemaõhtutel õpitu ja seome need võluvaks assortiiks:) Liikumisaasta puhul on kõik palutud tantsule! E 01.09 Tere Kool
Sisevete Saatkond kutsub kõiki praeguseid, tulevasi ja endiseid õppureid kooli algust tähistama!
Pardale pääseb E 1.09 alates kella 14-st. - meisterdame lodjamudeleid, keerutame köit ning õpime meremehesõlmi; - soovikontsert - igaüks saab tellida oma koolipõlve lemmikulgusid DJ Dr Pärna ammendamatust vinüüli- ja digiarhiivist;
- Looduslodja retked väljuvad kell 15 ja kell 16, pilet 3/5 € - pärast seda väljuvad viikingilaevaretked vastavalt täitmusele, pilet 3/5€ - õhtul pidu!  

Lisa kommentaar

Email again: